Na Facebooku pojawiło się nowe zagrożenie: oszuści rozsyłają maila, który wygląda jakby został rozesłany przez samego Marka Zuckerberga, założyciela serwisu. W wiadomości jest informacja o tym, że nasze konto zostało zawieszone z powodu złamania regulaminu. Aby odblokować nasze konto należy skorzystać z linku weryfikującego, podanego w wiadomości. Oczywiście jak łatwo zgadnać wiadomość nie została wysłana przez Facebooka, tylko jest próbą wyłudzenia danych.

W przesyłanej wiadomości jest podana informacja jak odblokować nasze konto. Należy skorzystać z podanego tam linku. Kliknięcie w niego zabiera nas na zainfekowaną stroną, która kradnie nasz login i hasło do Facebooka. Następnie automatycznie zostajemy zabrani do działu „pomoc” na Facebooku. Oszuści w ten sposób dostają się do kont w tym portalu społecznościowym.

Jeśli dostałeś taką wiadomość, to zgłoś ją do Facebooka. W sytuacji kiedy nie masz pewności czy podane w mailu informacje są prawdziwe, najlepiej wejść na stronę przez wpisanie adresu w pasek, a nie klikać w podejrzane linki.


Źródło: http://net-security.org

Zdjęcie: http://www.beat102103.com

 

Zobacz także: