Security Awareness

Szkolenia

Compendium Bezpieczeństwa

Szkolenia Compendium BezpieczeństwaCompendium Bezpieczeństwa jest to program szkoleń z bezpieczeństwa IT omawiających zagadnienia związane z bezpieczną pracą przy komputerze.

Ma na celu nauczyć każdego pracownika, jak posługiwać się komputerem i urządzeniami mobilnymi nie narażając firmowych ani prywatnych danych na kradzież.

Aby wziąć udział w szkoleniach nie potrzeba specjalistycznej wiedzy o bezpieczeństwie IT – wystarczą podstawy obsługi komputera. Podczas każdego szkolenia pracownik dowiaduje się nie tylko o zagrożeniach czyhających na niego w wirtualnym świecie, ale również o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne posługiwanie się najnowszymi technologiami w godzinach pracy.

Korzyści ze szkolenia odczują nie tylko pracownicy, ale również:

Dział IT – zamiast notorycznie oczyszczać komputery ze szkodliwego oprogramowania zainstalowanego w wyniku nieświadomych działań pracowników, będzie mógł poświęcić zaoszczędzony czas na optymalizację sieci oraz wdrożenia nowych technologii.

Dział HR szkolenia Security Awareness idealnie wpisują się w obowiązek ciągłego podnoszenia kwalifikacji pracowników. Ten typ szkoleń w wielu firmach znajduje się w pakiecie obowiązkowych szkoleń dla nowozatrudnionych pracowników.

Zarząd firmy – może ograniczyć koszty generowane przez szkody, które nieświadomie wyrządzają pracownicy. Większość firm po szkoleniach z Security Awareness pozbywa się niekontrolowanych wycieków informacji do konkurencji oraz kosztów obsługi prawnej związanej z nieodpowiedzialnym korzystaniem z firmowego sprzętu komputerowego.

Referencje

Ze szkoleń Compendium Bezpieczeństwa skorzystali już m.in.: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Dostępne szkolenia Security Awareness:

Pełna lista szkoleń Security Awareness

Dlaczego warto?

  • Oszczędność czasu
    Zamiast oczyszczać komputery ze szkodliwego oprogramowania zainstalowanego w wyniku nieświadomych działań innych pracowników, zaoszczędzony czas można poświęcić na optymalizację sieci oraz wdrożenia nowych technologii.
  • Wykwalifikowani pracownicy
    Szkolenia z zakresu Security Awareness idealnie wpisują się w pracochłonny obowiązek ciągłego podnoszenia kwalifikacji pracowników. Dzięki nim pracownicy dowiedzą się o konsekwencjach nieodpowiedzialnego posługiwania się komputerem oraz poznają  zagrożenia w Sieci i nauczą się  jak w prosty sposób im zapobiegać.
  • Mniejsze straty finansowe
    Firma może ograniczyć koszty generowane przez szkody, które nieświadomie wyrządzają pracownicy obcujący z komputerami. Większość instytucji po szkoleniach z zakresu Security Awareness pozbywa się niekontrolowanych wycieków informacji do konkurencji oraz kosztów obsługi prawnej związanej z nieodpowiedzialnym korzystaniem przez pracownika z firmowego sprzętu komputerowego.

Zaawansowane szkolenia z tematyki Bezpieczeństwa IT:

Osobom, które chciałyby zdobyć zaawansowaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informatycznego polecamy szkolenia autorskie Compendium CE, m.in:

Pentesting

Kryptografia

Bezpieczeństwo nowoczesnej organizacji

Pełna lista szkoleń Security IT