Szkolenia dla pracowników nie IT

Według badań firmy Cisco83% ankietowanych pracowników nie zdaje sobie sprawy z istnienia nowych, poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa, 55% uważa, że sposób zachowania się pracowników jest jednym z dwóch największych zagrożeń dla bezpieczeństwa danych, a 55% sądzi, że w ich firmie funkcjonuje polityka bezpieczeństwa, ale aż 30% przyznaje, że nic nie wie na ten temat.

Aby uniknąć tego typu bardzo częstych problemów należy konsekwentnie i regularnie szkolić zatrudnione w firmie osoby uświadamiając im różnego typu zagrożenia obecne w dzisiejszych czasach. Szkolenia tego typu nazywane są edukacją z zakresu Security Awareness i powinien w nich uczestniczyć regularnie każdy pracownik przedsiębiorstwa bez wyjątku.

Firmy obecnie inwestują ogromne pieniądze w systemy bezpieczeństwa, które mają zapewnić bezpieczeństwo danych. Jednak nawet najdroższy i najnowocześniejszy system informatyczny nie daje gwarancji bezpieczeństwa, jeżeli pracownicy przedsiębiorstwa nie rozumieją zagrożeń oraz roli i odpowiedzialności na swoim stanowisku w kwestiach bezpieczeństwa. Z myślą o nich przygotowaliśmy szereg szkoleń, które mają na celu uświadomienie pracownikom różnych zagrożeń oraz nauczenia zachowań, dzięki którym będą potrafić je rozpoznać i odpowiednio na nie zareagować.

STACJONARNE

Podstawowy kurs bezpieczeństwa skierowany do wszystkich pracowników firmy. Przedstawia on elementarne zasady bezpieczeństwa informatycznego oraz zapoznaje pracowników z najczęstszymi zagrożeniami, z którymi mogą się spotkać w pracy. Kurs ten jest zalecany każdemu pracownikowi, który korzysta z komputera, telefonu czy Internetu w pracy.

Czas trwania:

3 godziny

Kurs przeznaczony jest dla osób, które pracują przy komputerach. Uczy zasad bezpiecznego korzystania z firmowego komputera, min: zapoznaje pracownika jak zabezpieczyć stanowisko pracy przed nieautoryzowanym dostępem, jak przesyłać i przechowywać w bezpieczny sposób poufne pliki.

Czas trwania:

3 godziny

Kurs uczy jak uchronić się przed złośliwym oprogramowaniem na urządzeniach mobilnych, jak w bezpieczny sposób korzystać ze swojego smartfona i sieci firmowej, a także przedstawia zalety i zagrożenia rodzajów łączności bezprzewodowej tj. WiFi, Bluetootch, NFR i RFID.

Czas trwania:

3 godziny

Kurs ten uczy pracowników w jaki sposób prawidłowo zabezpieczać i przechowywać wrażliwe informacje, jak bezpiecznie przesyłać pliki oraz jak zapewnić bezpieczeństwo poczty elektronicznej.

Czas trwania:
3 godziny

Szkolenie to przygotuje pracowników na różne rodzaje ataków socjotechnicznych, nauczy ich jak takie ataki rozpoznawać i jak się zachować w przypadku próby wyłudzenia danych.

Czas trwania:
3 godziny

Kurs zapoznaje pracowników z tematem bezpiecznego korzystania z sieci społecznościowych uczy np. w jaki sposób rozpoznać oszustwo lub link ze złośliwym oprogramowaniem.

Czas trwania:
3 godziny

ONLINE

Szkolenie zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa poprzez testowanie i edukowanie pracowników na temat najnowszych trendów w zagrożeniach bezpieczeństwa IT.

Czas trwania:
online