Szkolenia dla młodzieży szkolnej i studentów

W dzisiejszych czasach młodzież już od swoich najmłodszych lat ma styczność z najnowszą technologią i Internetem, bez którego często nie wyobrażają sobie życia. Bez problemu komunikują się poprzez sieć, korzystają z jej zasobów oraz testują pojawiające się co chwila nowe narzędzia i aplikacje. I o ile nikt chyba nie ma wątpliwości, co do tego, że młodzież w Internecie czuje się jak ryba w wodzie, o tyle kwestie bezpieczeństwa i prywatności w sieci stanowią już sferę, którą bardzo wiele osób ignoruje, co może mieć później opłakane skutki.

Z tej też przyczyny serdecznie polecamy program edukacyjny Hacker Highschool (HHS), który oprócz kwestii bezpieczeństwa omawia hacking jako metodę rozwiązywania różnych problemów łączącą w sobie zaradność, logikę, kreatywność i naukę. Hacker Highschool pomaga nastolatkom uczyć się hakowania jako metody, dzięki której dowiedzą się, jak funkcjonują rzeczy, wykorzystując przy tym metodę learning-by-doing. Hacking jest skutecznie stosowany w prawie wszystkich dziedzinach, a odnosząc się do kwestii związanych z komputerami i sieciami, uczy bezpieczeństwa i logicznego myślenia. W świecie Internetu i wszechobecnie zalewających nas informacji (zarówno tych prawdziwych jak i „fake’owych”), nastolatki muszą potrafić rozpoznać fakty od próby oszustwa, prawdziwe maile od spamu, muszą wiedzieć jak dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci.

Hacker Highschool to praktyczny program edukacyjny oparty o wiedzę teoretyczna wraz z praktycznymi ćwiczeniami, który uczy młodzież jak rozpoznawać ataki hackerskie i jak im się przeciwstawiać.

Z materiałów edukacyjnych Hacker Highschool dla celów prywatnych można korzystać bez konieczności jakichkolwiek opłat licencyjnych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku gdybyśmy chcieli również skorzystać z chmurowego środowiska ćwiczeniowego to w takim przypadku opłata licencyjna wynosi 150 USD i jest ważna przez 1 rok.

Chcesz, aby projekt HHS był w Twojej szkole?

Jeśli chcesz wiedzieć, co możesz zrobić, aby program HHS był dostępny w twojej szkole w formie lekcji lub zajęć pozaszkolnych to w pierwszej kolejności zainteresuj tym pomysłem swojego nauczyciela informatyki i skieruj go do naszego formularza kontaktowego. Chętnie odpiszemy i udzielimy wskazówek jak szkoła może przystąpić do programu HHS.