O nas

Piszemy o codziennych zagrożeniach, na które narażony jest każdy użytkownik sieci. Zajmujemy się Facebookiem, odwiedzając nas dowiesz się także o wyciekach poufnych danych czy rozsyłanym spamie, na który trzeba uważać. Podpowiemy także jak dbać o swoje bezpieczeństwo w mediach społecznościowych. Nie wiesz jak usunąć konto na Facebooku? A może nieznana Ci osoba obiecuje Ci miliony dolarów w zamian za małą pomoc i zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej niesamowitej propozycji? Nie wiesz jak można bezpiecznie korzystać z sieci WiFi? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w naszym serwisie.

Security Awareness powstało w 2009 roku jako pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. „Security awareness” oznacza „świadomość zagrożeń” na jakie narażone są osoby korzystające z komputera.

Redakcja Security Awareness

Piszemy z punktu widzenia zwykłego użytkownika komputera. Teksty na Security Awareness dotyczą aktualnych zagadnień przedstawionych w jasny i prosty sposób. Wsparcia merytorycznego udzielają nam specjaliści z firmy Compendium Centrum Edukacyjne.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły czy sugestie, zapraszamy do kontaktu: [email protected].

A może… szkolenia?

Uważasz, że w Twojej firmie jest potrzebne szkolenie z zakresu Security Awareness? Chcesz dowiedzieć się więcej, zdobyć nowe umiejętności, dokumenty potwierdzający kwalifikacje? Zapraszamy do zakładki Szkolenia !

Szkolenia prowadzi firma Compendium Centrum Edukacyjne.

Compendium CE jest autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym wiodących producentów branży IT. Szkolenia odbywają się w Krakowie, Warszawie i w lokalizacji wybranej przez klienta. Compendium CE oferuje szkolenia m.in. z bezpieczeństwa, sieci komputerowych, baz danych i systemów operacyjnych. Firma jest autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym firm Microsoft, Oracle, Novell, Red Hat, SUSE, Mile2 i wielu innych.