Właściwie nie wiadomo do końca – świadczą o tym wyniki badania przeprowadzonego przez organizację Pew Research Center’s Internet & American Life Project.

Okazuje się, że Amerykanie spędzają więcej czasu w Internecie niż kilka lat temu. Raport pokazuje, że około 53% młodych ludzi w wieku 18-29 lat korzysta z Sieci bez konkretnego powodu oprócz odwrócenia uwagi od innych rzeczy lub zwyczajnie dla zabawy. Blisko 81% z tej grupy ankietowanych stwierdza, że robi to co najmniej okazjonalnie.

Badanie było przeprowadzone przez telefon na grupie 2,260 osób w wieku od 18 lat i jego margines błędu wynosi 3.7%.

Ale nie tylko młodzi ludzie korzystają z Internetu w czasie wolnym – około 58% dorosłych i 74% dorosłych biorących udział w ankiecie przyznało, że korzysta z Sieci z powodów wymienionych powyżej. Dla porównania – w podobnym badaniu Pew Research Center’s Internet & American Life Project przeprowadzonym w 2006 roku takich osób było 45%. Jako przyczynę takiego wzrostu, organizacja wskazała większy dostęp do szerokopasmowego Internetu czy boom na portale społecznościowe.

Badania potwierdzają nowy trend, że korzystanie z Sieci staje się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Raport nie uściśla czego ludzie najczęściej szukają w Internecie, korzystając z niego dla rozrywki.

A szkoda, bo to mogłoby zaowocować ciekawymi spostrzeżeniami na temat współczesnego społeczeństwa. Ciekawe kiedy podobne badania zostaną przeprowadzone w Polsce?

aktualizacja: 14:30

Podobne badania są przeprowadzane w Polsce, przepraszamy za uogólnienie. Zajmują się nimi takie serwisy jak m.in. Gemius, Diagnoza Społeczna, PBI czy Internet Standard. Za korektę merytoryczną dziękujemy jednemu z Czytelników.


Źródło:

http://edition.cnn.com/

Obrazek pochodzi ze strony: http://spokogadzet.komputerswiat.pl/

Zobacz także:

None Found