Czas, który ludzie spędzają w mediach społecznościowach , wpływa na nasze samopoczucie. Sieci społeczne przenikają niemal każdy aspekt naszego życia: co czyni nas mniej samotnymi czy bardziej zazdrosnymi. Wpływa to także na naszą pamięć. Nowe badania pokazują, że nie jesteś jedyną osobą, którą Facebook bierze na emocjonalną huśtawkę.

Rebtel, firma zajmująca się połączeniami przez Internet, przeprowadziła badania na temat wpływu mediów społecznościowych na samopoczucie użytkowników. Największy zły wpływ ma nasz nastrój ma właśnie Facebook, tuż za nim jest Twitter. Ale badacze zapytali także o miejsce w sieci, które powoduje najlepsze emocje: i tutaj znów wygrał Facebook.

Z badania wynika także, że użytkownicy iPhonów częściej  aktualizują swoje informacje takie jak: gdzie i z kim są, co robią, etc. To także ma wpływ na ich samopoczucie.

– Nasz raport dotyczący mediów społecznościwych pomaga namalować ciekawy obraz naszych relacji. Pokazuje  jak nawet rutynowe czynności, takie jak sprawdzanie znajomych czy logowanie się w konkretnych miejscach może mieć niekorzystny wpływ na nasze relacje – mówi  Anreas Bernstrom, prezes  Rebtel.


Źródło: http://mashable.com

Zobacz także: