Pół roku temu powstała specjalna strona internetowa o nazwie mcdonalds-bop.pl, na której oferowano bony zniżkowe. Przedstawiała ona liczbę znajomych, których udało się zgromadzić i została podpisana jako oficjalna strona McDonald’s Polska. Zabieg ten miał na celu tylko i wyłącznie wyłudzenie informacji, pieniędzy lub danych dostępowych.

Na swojej stronie internetowej McDonald’s ostrzega przed fałszywymi bonami, oferowanymi przez nieuczciwych internautów. Treść anonsu brzmi zwykle następująco: „ Wyślij ten link do 20 osób, które znasz, a otrzymasz bon o wartości 50 zł do McDonald’s.” Najczęściej takie informacje są wysyłane drogą e-mailową lub za pośrednictwem portali społecznościowych i mikroblogów.

Dodatkowo na allegro pojawiły się karty pracownicze ze zniżką do McDonald’s. Są one sprzedawane w postaci białych kopert z gratisem w środku. Ponieważ takim zabiegiem fałszerze nie łamią prawa, McDonald’s niestety pozostaje bezradny, a my jesteśmy narażeni na rozpowszechniane naszych danych w podejrzanych celach.

Źródło: di.com.pl

zobacz komunikat: mcdonalds.pl

Zobacz także: