Po latach prób i wdrożeń na Zachodzie model szkoleń Security Awareness w końcu dotarł do Polski. Do potrzeb polskiego rynku szkolenia Security Awareness dostosowało Compendium Centrum Edukacyjne i wprowadziło je pod marką „Compendium Bezpieczeństwa„.

Prostymi słowami przekażemy treści, które nieraz uratują firmę przed kradzieżą danych. Uczestnicy szkoleń nauczą się jasno określonych zasad użytkowania nowoczesnych technologii
– tłumaczy Piotr Konieczny, jeden z pomysłodawców projektu, specjalista ds. bezpieczeństwa IT i trener Compendium CE
Będziemy też straszyć. Na sali szkoleniowej pojawią się nawet panowie w kominiarkach… – uzupełnia.

Partnerem Compendium CE przy wprowadzaniu modelu szkoleń Security Awareness w Polsce, została firma McAfee, jeden z największych na świecie dostawców oprogramowania i zabezpieczeń komputerowych.

Widzimy, że jest potrzeba takich szkoleń. Polska plasuje się bardzo wysoko w rankingach spamowych. Dlatego inicjatywa Security Awareness bardzo nam się spodobała i chcemy z Compendium współpracować w tym zakresie – komentuje Tomasz Pietrzyk, McAfee System Engineer.

Po co i dla kogo Security Awareness?
Do uczestnictwa w szkoleniach Security Awareness nie jest wymagana specjalistyczna wiedza o bezpieczeństwie IT – wystarczą podstawy obsługi komputera. Podczas każdego szkolenia, pracownik dowiaduje się nie tylko o zagrożeniach czyhających na niego w wirtualnym świecie, ale również o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne posługiwanie się najnowszymi technologiami.

Korzyści odczują nie tylko przeszkoleni pracownicy, ale również:

  • Dział IT – zamiast notorycznie oczyszczać komputery ze szkodliwego oprogramowania zainstalowanego w wyniku nieświadomych działań innych pracowników, zaoszczędzony czas będzie mógł poświęcić na optymalizację sieci oraz wdrożenia nowych technologii. Szkolenia Security Awareness są również składową polityki bezpieczeństwa, na straży której powinien stać Dział IT.
  • Dział HR – szkolenia Security Awareness idealnie wpisują się w pracochłonny obowiązek ciągłego podnoszenia kwalifikacji pracowników. Szkolenia Security Awareness w wielu firmach znajdują się w pakiecie obowiązkowych szkoleń dla nowozatrudnionych pracowników. Ich tematyka skierowana jest nie tylko do pracowników stacjonarnych, ale również do tele-pracowników, a także zarządu.
  • Zarząd firmy – może w końcu ograniczyć koszty generowane przez szkody, które nieświadomie wyrządzają pracownicy obcujący z komputerami. Większość firm po szkoleniach z Security Awareness pozbywa się niekontrolowanych wycieków informacji do konkurencji oraz kosztów obsługi prawnej związanej z nieodpowiedzialnym korzystaniem przez pracownika z firmowego sprzętu komputerowego.

Zobacz także:

None Found