Fundacja KidProtect, zajmująca się zwalczeniem pedofilii w sieci, przedstawiła zdjęcie Jana Pawła II jako pedofila. KP tłumaczy to „nieuprawnioną ingerencją”, do której miało dojść na ich stronie. Kontrowersyjny film zniknął już z sieci.

Na stronie można było obejrzeć trzy spoty uczulające na niebezpieczeństwa w sieci, czyli na pedofilię. Na koniec dwóch filmów: pokazującego młodziutką łyżwiarkę i dziewczynkę na huśtawce, można było zobaczyć Jana Pawła II, który siedzi przed laptopem. Obu filmom towarzyszy dialog:

Na koniec dwóch spotów przestrzegających rzekomo przed pedofilią, pokazujących młodziutką łyżwiarkę czy dziewczynkę na huśtawce widzimy Ojca Świętego Jana Pawła II, który siedzi przed laptopem. Towarzyszy dialog: Hej! Jestem Ania. Mam 12 lat. Szukam przyjaciół. Cześć Aniu, tu Karol też mam 12 lat. Chętni Cię poznam. Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. www.dzieckowsieci.pl

KP już kilka chwil po publikacji portalu Fronda, który jako pierwszy podał informację o tej sytuacji, usunął kontrowersyjny filmik. W jego miejsce zamieścili wytłumaczenie: Przepraszamy, strona wyłączona do czasu usunięcia wyników nieuprawnionej ingerencji. Dziękujemy redaktorom Frondy za zwrócenie uwagi. Serwis nie podał jednak kto miałby stać za umieszczeniem zdjęcia papieża w nagraniu, zapewnia jednak, że to hakerski atak.


Źródło: http://www.fronda.pl

Zdjęcie: http://www.fronda.pl

Zobacz także: