Ubiegły rok był bardzo dobry dla Security Awareness. Przedstawiamy więc garść informacji o tym w czym mogliście uczestniczyć odwiedzając Security Awareness.

Udało nam się wprowadzić zmiany w wyglądzie, które mamy nadzieję, ułatwią Wam czytanie i szukanie informacji. Jest to tym bardziej ważne, że w serwisie nie prowadziliśmy żadnych zmian od roku. Już wkrótce pojawią się nowe kategorie, więc wyszukiwanie informacji będzie łatwiejsze. Treści publikowane na stronie będą miały czytelniejszy układ.

Cieszymy się także z powodu nawiązania współpracy z Maćkiem Mazurkiem, grafikiem i twórcą komiksu „ZUCH próbuje rysować.” Na łamach Security Awareness regularnie pojawiają się komiksy jego autorstwa. Maciek ze świetnym poczuciem humoru, przedstawia zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci i perypetie użytkowników serwisów społecznościowych.

W ubiegłym roku patronowaliśmy konferencji Next Generation Security, która odbyła się w Krakowie. Na spotkaniu tym przedstawiciele wiodących firm z branży IT oraz specjaliści zajmujący się kwestią bezpieczeństwa informatycznego, opisywali najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem IT. Nie mogło zabraknąć tam także i naszego portalu.

Swoim patronatem objęliśmy także cykl konferencji Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu. Były to regularne spotkania organizowane w całej Polsce i dotyczyły bezpieczeństwa w sieci.

Security Awareness został docenione przez redaktorów Zaufanej Trzeciej Strony i trafiliśmy na listę serwisów informacyjnych piszących o bezpieczeństwie IT, które warto czytać.

I żaden raport nie może się ukazać bez odpowiednich statystyk, więc prezentujemy trochę informacji o naszym serwisie i Czytelnikach.

Prawie 20 procent Czytelników jest z Warszawy, na drugim miejscu są mieszkąńcy Krakowa. Na kolejnych miejscach jest Poznań, Wrocław i Katowice. Zależy nam jednak na każdym czytelniku. I tak samo mocno cieszy nas to, że z Mieroszowa, Olsztynka czy Górowa Iłeckiego odwiedziła nas jedna osoba w ciągu całego ubiegłego roku. Security Awareness czytali także mieszkańcy Sapporo, Teneryfy  jak i Windsoru. Może nawet była to sama królowa Elżbieta II?

Najpopularniejszą przeglądarką wśród Czytelników Security Awareness jest Mozilla, korzysta z niej ponad 44 procent. Kolejne miejsca to Chrome i Opera. Z Internet Explorer korzysta 8 proc. czytelników.

Wśród urządzeń mobilnych wygrywa sprzęt Apple. Pierwsze miejsce to iPhone, zaraz za nim jest iPad, dopiero potem pojawiają się urządzenia z Androidem.

Największym zainteresowaniem cieszyły się materiały związane z Facebookiem. I tak rekordzistą jest materiał nt. tego jak sprawdzic kto oglądał nasz profil na FB. Co więcej: dziesięć najpopularniejszych tekstów w 2012 roku dotyczyły właśnie Facebooka. Z tego powodu częściej piszemy o mediach społecznościowych, abyście znaleźli interesujące Was informacje.

Wzrost zainteresowania mediami społecznościowymi potwierdza ogólnoświatowa tendencja zainteresowania Facebookiem. Z raportu Mashable wynika, że  rośnie liczba godzin, którą statystycznie spędza użytkownik na FB. I tak prawie 20 proc. czasu, który spędzamy on-line poświęcamy właśnie na Facebooka.

Sukcesy na stronie przekładają się na wzrost liczby fanów na Facebooku.  Na początku 2012 roku Security Awareness lubiło 1112 fanów, na koniec roku liczba ta się podwoiła i mam już 2300 użytkowników. Pokazuje to, że zmiany w serwisie są zgodne z oczekiwaniami Czytelników.

Na początek 2012 roku, na naszej stronie na Facebooku, przeważały kobiety i było ich prawie 60 proc. Proporcja ta jednak znacznie się zmieniła i tak pod koniec ubiegłego roku mężczyźni i kobiety mieli po ok. 50 proc. udziału. Zgadza się to z ogólnoświatową tendencją: połowa użytkowników Facebooka to kobiety. Ale nie zmienia się jedno: wciąż najwięcej osób, które nas czytają są w wieku od 18 do 34 lat. Wśród naszych fanów są mieszkańcy Turcji, Grecji czy Sri Lanki.

Mamy nadzieję, że obecny rok także przyniesie nam satysfakcję i radość z prowadzenia serwisu. Tego samego życzymy Wam, dzięki temu będzieci mieli ciekawe, sprawdzone i aktualne informacje na temat bezpieczeństwa w sieci.


Źródła: mashable.com; wirtualnemedia.pl; wirtualnemedia.pl/artykul/internet-2012-w-liczbach; wirtualnemedia.pl/artykul/450-tys-polskich-internautow-wiecej-niz-przed-rokiem-58-proc-z-5-letnim-stazem
Zdjęcia: https://securityawareness.pl

Screeny: Google Analitycs, Facebook statystyki

Zobacz także:

None Found