Mimo że do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 pozostały jeszcze cztery miesiące, firma Symantec postanowiła już teraz rozpocząć walkę ze związanymi z tym wydarzeniem zagrożeniami internetowymi.

Podjęła się stałego monitorowania sieci internetowej, a wyniki swojej pracy prezentuje na specjalnie utworzonej do tego stronie internetowej. Pod adresem www.2010netthreat.com możemy odnaleźć aktualne informacje o stosowanych zainfekowanych programach, wykrytych szkodnikach, atakach phishingowych, spamie, a także różne porady dotyczące bezpiecznego poruszania się po wirtualnym świecie piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA.

Partnerzy firmy Symantec w Afryce mają na swoim koncie już pierwsze sukcesy – do tej pory zdołali wykryć 27 przypadków złośliwego oprogramowania, którego kod nie został nigdzie indziej zaobserwowany.

Ale obok aktualizacji zagrożeń na stronie znajdzie się oczywiście także coś dla prawdziwych fanów tego sportu – publikowane również będą nowinki z boiska, informacje o rozgrywkach, czy biletach wstępu na mecze.

Źródło: www.chip.pl

Zobacz także:

None Found