W sieci pojawiła się nowa porcja spamu. Oszuści rozsyłają maile kuszące użytkowników możliwością zobaczenia nagich zdjęć japońskiej modelki Sakury Shiratori. Nie trzeba oczywiście pisać, że w mailu oprócz zdjęć, są także pliki ze złośliwym oprogramowaniem.

Do rozsyłanego maila jest dołączony załącznik „sexpicture.rar”. W folderze znajdują się rozbierane zdjęcia Sakury Shiaratori oraz dwa małe pliki. Pierwszy z nich nazywa się „short-SEXGPJ_1.SCR” i jest to wirus, który bardzo szybko infekuje komputer.

Drugi plik – „short-SEX_ST_1.DOC”, to złośliwe oprogramowanie, które przejmuje kontrolę nad komputerem. Rozsyła się dalej jako załącznik do wysyłanych maili.

Wiadomości są rozsyłane przez spamerów z Tajwanu. Koniecznie trzeba jednak dodać, że modelka Shiaratori nie ma nic wspólnego z wykorzystywaniem jej zdjęć i rozsyłaniem do użytkowników.

Bardzo ważne jest, aby kontrolować klikane przez nas załączniki no i co ściągają nasi współpracownicy w pracy. Wystarczy, że jedna osoba skusi się możliwością obejrzenia erotycznych zdjęć i problemy może mieć więcej osób.

Zalecamy posiadanie najnowszego oprogramowania antywirusowego, które nas ochroni przed złośliwym oprogramowaniem.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

Zdjęcie:  http://nakedsecurity.sophos.com

Zobacz także:

None Found