Lato to beztroski czas spędzany na wypoczynku. Warto jednak wtedy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby naszego wypoczynku nie zakłóciły niepotrzebne troski.

Szperając po Facebooku często natrafiamy na naszych fanów, którzy  bardzo chętnie publikują zdjęcia swoich rodzin. Fotografie nie dość, że są dostępne dla wszystkich, to na dodatek często ukazują dzieci. Najmłodsi są pokazywani na plaży czy nad jeziorem. Problem jest w tym, że dzieciaki najczęściej są rozebrane do majtek albo i nawet ich nie posiadają. Małe golasy są śmieszną pamiątką w rodzinnym albumie, ale opublikowane na tablicy są już niebezpieczne. Przecież każdy może pobrać takie zdjęcie i je wykorzystać.

Podpowiadamy jak pomóc ukryć nasze zdjęcia przed nieproszonymi użytkownikami.

Przy każdym albumie mamy taką ikonkę pokazaną poniżej na zdjęciu. Informuje ona kto ma dostęp do Twoich zdjęć. Wystarczy jedynie kilka kliknięć, ale rodzinne zdjęcia pozostały bezpieczne.

Po najechaniu na ikonkę globusa wyświetla się informacja kto ma dostęp do naszego zdjęcia. Możesz je udostępnić swoich znajomym czy też znajomym znajomych. Nigdy jednak nie pozwalaj, żeby Twoje zdjęcia były publicznie dostępne, a zwłaszcza małych dzieciaków.

Policja przestrzega przed zamieszczaniem zdjęć naszych dzieci. Dla pedofilii to nie lada gratka i nigdy nie mamy pewności, gdzie nasze zdjęcia trafią. A jeżeli już chcemy podzielić się z naszymi znajomymi zdjęciami dzieci czy wnuków, to bezwzglęnie trzeba pamiętać, aby zastrzec swój profil. Nasze zdjęcia pozwólny oglądać tylko znajomym.

Zastosowanie tych rad zajmie Ci tylko kilka minut, a może uratować od poważnych problemów. No i przede wszystkim uchroni dzieciaki.

Zobacz także: