Portale społecznościowe dowiodły, że więcej mamy przyjaciół online niż w życiu prywatnym. Czy istnieją kryteria, wg których akceptujemy zaproszenie danej osoby do zawarcia znajomości czy jest to jedynie przypadkowe kliknięcie? Wyniki ankiety zaprezentowane przez amerykańską stację WMTW-TV raczej potwierdzają tę drugą tezę.

Ankieta została przeprowadzona przez organizację Harris Interactive na grupie osób powyżej 18 roku życia. Ankietowanym postawiono następujące pytanie: „How often do you accept <friend> request from people you don’t know on social networking sites?”. Okazało się, że blisko 13 mln Amerykanów akceptuje takie zaproszenia jeśli są one wysłane przez osobę płci przeciwnej bez względu na to, czy ją zna czy nie.

Grupą najbardziej podatną na tego typu działania okazali się mężczyźni w wieku 18-34 lat: jeden na pięciu ankietowanych przyznał się, że właśnie w ten sposób pozyskuje nowych znajomych.

Wyniki ankiety pokazały, że sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń jakie niesie ze sobą bezmyślne korzystanie z Sieci. Dodając  bowiem nieznajomą osobę do naszego grona znajomych automatycznie przekazujemy jej informacje na nasz temat. I choć istnieje powiedzenie „trzymaj przyjaciół blisko a wrogów jeszcze bliżej”, w tym wypadku lepiej go nie stosować.Źródła:

http://www.wmtw.com/

Zobacz także: