Po Facebooku zaczął krążyć scam wykorzystujący śmierć popularnego aktora Szybkich i Wściekłych, Paula Walkera. Pod fałszywym linkiem miało się znaleźć wideo z wypadku aktora. Link kierował do podejrzanej „witryny filmowej”. Chcąc zobaczyć wideo użytkownik był proszony o różne poufne dane, m.in. o kod CVV, dzięki któremu można dokonywać płatności internetowych kartami kredytowymi i dużą częścią kart debetowych. Oczywiście po podaniu wszystkich informacji okazuje się, że żadnego wideo nie ma.

Fałszywe linki mogą się wyświetlać pod takimi nazwami jak [Full Video] Paul Walker Car Crash Video lub [SHOCKING VIDEO] Watch Paul Walker Horrific Car Crash Caught On Camera!!!

Scam na Facebooku

Scam na Facebooku z Paulem Walkerem

 

Scam na Facebooku z Paulem Walkerem

Dodatkowo po kliknięciu w link scam żąda uprawnień do publikowania treści w naszym imieniu na Facebooku dzięki czemu samoistnie się rozprzestrzenia.

Paul Walker zginął 30 listopada 2013 roku w wypadku samochodowym i żadna kamera nie uchwyciła tego wypadku. Nie dajcie się więc nabierać i pozwalać zarabiać oszustom na tragedii innych ludzi.

Zobacz także: