Wiele ostatnio pisaliśmy o tym, jak zabezpieczyć dane na swoich smartfonach w przypadku utraty tego urządzenia. Życie pokazuje, że przetrzymywanie plików w chmurze może być bardzo użyteczne – nawet jeżeli nie pomoże nam w odzyskaniu utraconego telefonu, to pozwoli nam dokonać „małej zemsty” 🙂

Otóż jedna z turystek z Niemiec wybrała się na Ibizę. Tam, podczas imprezy i nierozważnego pozostawienia swoich rzeczy bez opieki na plaży, ktoś ukradł jej smartfona. Jak można łatwo się domyśleć nie udało jej się odzyskać swojego telefonu.

Jednak jakież było jej zdziwienie kiedy wróciła do domu i włączyła swój komputer. W swoim telefonie miała uruchomioną usługę automatycznego upload’u zdjęć robionych telefonem do swojego konta DropBox – jest to bardzo użyteczna usługa chmurowa, dzięki której nie dość, że mamy kilka gigabajtów miejsca na swoim koncie na serwerach DropBox, to nie musimy także podłączać telefonu do komputera, aby zgrać zdjęcia z komórki. Złodziej najwidoczniej nie był zorientowany, że istnieją takie usługi jak DropBox i po prostu zaczął korzystać z telefonu na własny użytek, robiąc sobie wiele zdjęć ze swojego codziennego życia.

Poszkodowana Niemka wpadła na pomysł, żeby tę historię opisać na blogu, skoro i tak nie może odzyskać telefonu od złodzieja. Blog nosi nazwę „Życie nieznajomego, który ukradł mój telefon”. Pod nazwą bloga możemy przeczytać krótką notkę: ” Jest to inspirująca historia Hafida z Dubaju, dupka, który ukradł mój telefon”.

Historia ta pokazuje jak bardzo należy pilnować swojego sprzętu spędzając beztrosko czas na wakacjach oraz idealnie pokazuje jak działają usługi chmurowe dostępne dla właścicieli smartfonów.

Dla zainteresowanych dokładniejszą historią Hafida z Dubaju: http://lifeofastrangerwhostolemyphone.tumblr.com/

 

Zobacz także: