…a dokładniej, czego nie umieszczać na zawieszce informacyjnej na swoim bagażu. Pisaliśmy już kiedyś o tym tutaj, ale ze względu na już rozpoczętą wakacyjną porę roku i obserwując bagaże przemieszczających się podróżnych i turystów postanowiliśmy przypomnieć Wam ten temat.

Jeśli planujesz podróż, być może jeden z ostatnich szczegółów, o którym pomyślisz to oznaczenie swojego bagażu. Wiele osób zapomina o tym całkowicie i w praktyce decyduje się na pospieszne opisanie swojego bagażu w ostatniej chwili za pomocą papierowych zawieszek otrzymanych od swojej linii lotniczej umieszczając na niej swój adres zamieszkania i numer telefonu. Jednak krok ten może popsuć nam nawet najbardziej skrupulatnie zaplanowany wyjazd, ponieważ  większość ludzi rzadko myśli o danych umieszczonych na walizkach, to mogą one jednak powiedzieć innym więcej niż sami byśmy tego chcieli.

Praktycznie każdy w obrębie portu lotniczego może zobaczyć informacje zapisane na zawieszce bagażowej, więc ograniczenie umieszczonych tam informacji teleadresowych, zapewniających jednocześnie wystarczające dane dla linii lotniczych, aby w przypadku zagubienia bagażu były w stanie łatwo odnaleźć jego właściciela, jest bardzo dobrym pomysłem. Większość ekspertów zgadza się, że jeśli możesz uniknąć wskazywania swojego adresu domowego, to zdecydowanie zmniejsza to prawdopodobieństwo tego, że twoje mieszkanie stanie się celem złodzieja podczas urlopu. Podpowiadając: spróbuj wskazać w tym miejscu np. adres swojej pracy. Podawanie numerów telefonów stacjonarnych jest także złym pomysłem – numer komórki lub też numer telefonu do twojej pracy będą równie użyteczne w przypadku utraty bagażu. Również chcąc podać swój adres email należy chronić adres podstawowy i dla celów opisywania swojego bagażu warto stworzyć dodatkowy alias lub założyć dodatkowe konto pocztowe – dzięki temu w łatwy sposób, w przypadku, gdy dostaniemy wiadomość na to właśnie konto, będziemy mogli zidentyfikować wszelkie oszustwa.

Dodatkowym zabezpieczeniem, jeżeli chodzi o umieszczenie opisu na swoim bagażu może być własnoręcznie przygotowana bezpieczna zawieszka lub też zakup takiej zawieszki, która zakrywa umieszczone na niej dane dla wścibskich oczu.

Zobacz także: