Wakacje to czas wyjazdów, również zagranicznych. Pewnie wiele z Was ma już za sobą nie jedną podróż samolotem, a być może nawet rodzinny wylot wakacyjny. Jednak stres, zmęczenie czy tłok na lotnisku mogą uśpić naszą czujność,  a wtedy o utratę bagażu nietrudno.

W czasie odprawy bagażowej na lotnisku (zwłaszcza w okresie wakacji) jesteśmy świadkami kłótni, słyszymy nawoływania podróżujących, płacz dzieci itd. Widzimy też  ludzi ciągnących, pchających, niosących olbrzymie ilości bagażu, który w większości przypadków zgodnie z zaleceniami wielu firm lotniczych (np. http://www.finnair.com/finnaircom/wps/portal/checkedBaggage/pl_PL) jest skrupulatnie opisany i oblepiony informacjami o jego właścicielu.  Są tam takie informacje jak imiona, nazwiska, adresy, numery telefonów. Owszem, pozwala to  szybko zidentyfikować właściciela, np. w przypadku zgubienia bagażu, ale bardzo często tego typu „zawieszki” to nic innego jak zwykła kartka papieru, prosta naklejka i każda osoba postronna jest w stanie odczytać te wszystkie informacje, a co za tym idzie poznać nasze miejsce zamieszkania.

Dlatego warto zainwestować w bezpieczną zawieszkę !

W sklepach dostępne są zawieszki w dziesiątkach wzorów, kolorów, wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, metal, skóra itd., które charakteryzują się przysłoniętą częścią informacji dotyczących adresu i telefonu. Można je dopiero odczytać po zdjęciu zawieszki i ręcznym odsłonięciu tych danych. Dzięki temu nikt  niepowołany kręcący się w pobliżu naszego bagażu lub robiący zdjęcia z większej odległości aparatem z dobrym obiektywem nie dowie się, gdzie mieszkamy.

Życzymy udanych i bezpiecznych wyjazdów urlopowych:)

Zobacz także: