25 kwietnia w Krakowie odbyło się Forum Ochrony Rozwiązań Teleinformatycznych i Biznesu, w czasie którego poruszano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa technologii informatycznych stosowanych w biznesie.

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9:30 w hotelu Radisson Blu i była podzielona na dwie części – pierwszą, na którą składały się wystąpienia prelegentów i drugą, case study, w czasie której uczestnicy mieli okazję zapoznać się z prezentowanymi technologiami w praktyce.

Cykl prelekcji rozpoczął Arkadiusz Gruszczyński z firmy PBSG zajmującej się doradztwem w zakresie usług IT, który wystąpił z wykładem „Zarządzanie ryzykiem w kontekście bezpieczeństwa”.

– Szacowanie ryzyka pomaga określić jakie informacje należy chronić, co jest zagrożone i jakie są podatności związane z tymi zagrożeniami – tłumaczy Arkadiusz Gruszczyński. – Bardzo ważnym jest, aby oszacować na ile dane ryzyko jest niebezpieczne. Bywa, że jest ono akceptowalne i można się na nie zgodzić, ponieważ sam proces poradzenia sobie z rozwiązaniem tego ryzyka – poprzez wprowadzenie zabezpieczeń – może być droższy niż utrata informacji – uzupełnia.

Pozostali prelegenci poruszali takie zagadnienia jak archiwizacja danych („10 najważniejszych powodów, dla których warto archiwizować i zabezpieczać w ten sposób swoje dane”, Jacek Legut, Symantec, HP, Artec), edukacja w kontekście bezpieczeństwa IT („Edukacja a bezpieczeństwo IT”, Bartosz Niepsuj, Compendium Centrum Edukacyjne) czy technologia Cloud („Z dużej Chmury mały deszcz? – Opanuj Chmurę – bezpiecznie, to prostsze niż myślisz”, Romuald Pacek, HP).

FORTiB to cykl konferencji organizowanych od 2011 roku w największych miastach Polski. Ich tematyka obejmuje różne zagadnienia, od aspektów prawnych dotyczących bezpieczeństwa informatycznego, po najnowsze technologie.

– Celem konferencji FORTiB jest budowanie świadomości o ogólnie rozumianym bezpieczeństwie – wyjaśnia Anna Styrylska, Dyrektor Marketingu w firmie Veracomp S.A. – Dostarczamy uczestnikom informacji nie tylko pod kątem zabezpieczania sieci, ale także monitoringu wizyjnego, backupu danych i wideokonferencji. Mówimy również o tym jakie aspekty prawne wpływają na bezpieczeństwo firm oraz o potrzebie edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

Spotkanie w Krakowie nie kończy jeszcze tegorocznej edycji FORTiB – kolejne spotkania odbędą się 16 maja w Poznaniu i 30 maja we Wrocławiu. Program i informacja odnośnie rejestracji znajdują się na stronie http://www.fortib.pl/.

Zobacz także:

None Found