Zdarza się Wam ściągać pirackie wersje drogich programów? Jeśli tak, to musicie się mieć na baczności. „SwiftKey” mobilna klawiatura dla telefonów z Androidem ma swoją piracką wersję i właśnie w niej znajduje się złośliwe oprogramowanie.

W pirackiej wersji aplikacji SwiftKey jest umieszczony kawałek kodu, który umożliwia hakerom dostęp do wszystkich informacji, które wpisujemy w klawiaturę. Złośliwe oprogramowanie zbiera wszystkie informacje, które są wpisywane w zainfekowaną klawiaturę. Następnie dane te są wysyłane do zewnętrznego serwera, gdzie są gromadzone skradzione dane. I jeśli zastanawiacie się po co komuś informacje na temat tego, co wpisujecie w klawiaturę, to zastanówcie się jak często logujecie się ze swojego smartfona do maila, mediów społecznościach czy nawet banków.

Problem zapewne dotyczy nie tylko tej konkretnej aplikacji, ale także innych, które oferują zarządzenia klawiaturą smartfona. Jednak na razie udało się odkryć nielegalne działanie tylko tej jednej.

Rady? Lepiej nie mieć ciekawej, ale pirackiej aplikacji, niż wpaść w sidła oszustów. Bezpieczniej jest więc kupić oryginalną aplikcję w Google Play czy App Store.


Źródło: http://thehackernews.com

Zdjęcie:   http://thehackernews.com

Zobacz także: