Użytkownicy Skype zauważyli, że ten popularny komunikator rozsyła ich wiadomości do przypadkowych odbiorców. Program został zainfekowany złośliwym robakiem. Programiści Skype pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Program powoduje, że wysłana przez nas wiadomość do użytkownika X, trafia przypadkiem także do użytkownika Y. Tak więc zupełnie niepowołane osoby z listy naszych znajomych mogą otrzymać wiadomości, które nie były do nich adresowane.  Skype przyznaje się do winy i zapewnia, że trwają prace nad szybkim przygotowaniem najnowszej wersji tego programu.

Skype przyznaje jednak, że nie umie powiedzieć jak wielu użytkowników ma problem. Pracownicy komunikatora wytypowali jednak wersje Skype, na których może dochodzić do problemów. Najbardziej narażeni są użytkownicy takich wersji Skype:  5.9 i 5.10 dla Windowsa, Skype 5.8 dla Maca, Skype 4.0 dla Linuxa, Skype 1.2 dla Windows Phone, Skype 2.8 dla Androida oraz Skype 4.0dla iOS.

Firma pracuje nad najnowszym oprogramowaniem. Ma się ono pojawić do kilku dni od wygłoszonego wczoraj oświadczenia Skype.

Skype zaleca, aby ściągnąć i zainstalować najnowsze oprogramowania zaraz po jego pojawieniu się na rynku. Ma to rozwiązać problem rozsyłania naszych wiadomości. Najnowsze oprogramowanie najlepiej pobrać ze strony producenta.


Źródło: http://news.cnet.com/

Zdjęcie: http://skype.com

Zobacz także: