Ostatnimi miesiącami ponownie nasiliła się fala spamu na naszych facebookowych wallach. Niestety winni są temu sami nieświadomi użytkownicy tego portalu społecznościowego. Wielu z nich klika w reklamy udostępnione „przez ich znajomych” typu „sprawdź kto cię podglądał na Facebooku„, „darmowe doładowania”, „darmowe bony do Media Markt” i inne tym podobne rewelacje. Niestety nie udostępniają tego sami znajomi użytkowników, a złośliwy robocik spamowy. Wiele osób, u których możemy zobaczyć coś takiego na wallach nawet nie wie, że coś takiego „udostępniło”.

fejs-podgladacz

Mechanizm jest dosyć prosty – klikasz w spam, zostajesz przeniesiony na stronkę, klikasz różnego typu pozwolenia lub podajesz swoje go maila i już wtedy twój profil zostaje zakażony. Czasami nawet nie widać tego bezpośrednio na profilu użytkownika, a tylko w dzienniku aktywności (polecamy zaglądać tam co kilka dni).

Najbardziej denerwujący jest spam, który automatycznie, bez wiedzy właściciela profilu, udostępnia fałszywe wiadomości we wszystkich grupach, do których należy użytkownik, co najczęściej kończy się permanentnym banem (czyli stałym wydaleniem z danej grupy).

Dlatego nie ma co ryzykować i klikać w tego typu rewelacje – pamiętajcie: na Facebooku nikt nigdy nie da Wam niczego za darmo, a sam portal nie pozwala na to by sprawdzać kto podglądał nasz profil.

Jeżeli widzicie tego typu spam na profilach waszych znajomych, wklejcie im ten artykuł w komentarzu – tylko poprzez edukację facebookowej społeczności możemy pozbyć się tego denerwującego problemu z naszych walli.

facebook-spam

Zobacz także: