Rozwój technologii ułatwia nam życie, zwiększa nasze możliwości czy otwiera nowe drogi rozwoju. Okazuje się jednak, że gadżety mogą także służyć naszym czworonożnym pupilom. Przedstawiamy kilka z nich, które znacznie ułatwiają zarówno życie zwierzaka, jak i jego właściciela.

1. Obroża z nadajnikiem GPS

„The Tagg” jest urządzeniem do namierzania naszego zwierzaka. Przyczepia się je do obroży psa czy kota i pełni ona dwie funkcje. Po pierwsze: namierza zwierzą i możemy sprawdzić gdzie ono dokładnie jest. Aplikacja do obsługi tego urządzenia, wyśle nam maila, jeśli zwierzę opuści dozwolony teren np. pobiegnie poza park. Aplikacja mierzy także puls zwierzaka, dzięki temu będziemy wiedzieli czy wystarczy mu już zabaw.

2. Biegający przyjaciel

Posiadając kota można kupić mu nakręcaną myszę, za którą nasz pupil będzie biegał. Psa jednak nie zainteresuje coś takiego, ale jest rozwiązanie. „The GO-Go Dog Pal” to urządzenie przypominające małe zwierzątko. Urządzenie ma daleki zasięg i porusza się z prędkością ok. 35 km/h. Dzięki temu nasz pupil może biegać za swoim elektronicznym przyjacielem, a my możemy obserwować jego zabawy z ławeczki.

3. Maszyna do rzucania piłek

Twój pies uwielbia ganiać za piłeczkami? Dzięki urządzeniu „GoDogGo” już nie musisz sam nimi rzucać. Maszyna zrobi to za Ciebie. Wrzucasz do niej piłeczki: ustalasz prędkość i częstotliwość i już. Pies ma dobrą zabawę, a Ty nie musisz się namęczyć.

4. Kamera dla psa

„National Geographic Wild Pet’s Eye View Camera” to kamera dedykowana dla naszych czworonogów. Wystarczy doczepić ją do obroży zwierzaka i oglądać to, co nasz podopieczny wyprawia. Dzięki temu urządzeniu można robić zdjęcia co minutę, pięć albo 15. Urządzenie pomieści 40 zdjęć, które można zgrać czy pomocy usb na komputer.

I nawet jeśli nie wszystkie gadżety przypadły Wam do gustu, to dobrze wiedzieć, że technologia służy także naszym zwierzakom.


Źródło: http://mashable.com

Zdjęcie: http://mashable.com

Zobacz także: