Na Facebooku pojawił się nowy spam. Tureckie linki z filmem wyświetlają się w profilach przypadkowych osób. Nie klikajcie ich, a jak je zauważycie, to od razu skontaktujcie się z osobę, która ma taki link na swoim profilu. Im szybciej go usunie, tym lepiej dla wszystkich użytkowników.

Link do filmu pojawia się na tablicy przypadkowych znajomych z portalu społecznościowego. Zainteresowani filmem z naszymi znajomymi, od razu zwracamy na niego uwagę i klikamy. A po kilku minutach złośliwe oprogramowanie pojawia się i na naszym koncie rozsyłając identyczną wiadomość do kolejnych użytkowników.

 

Po kliknięciu w link z filmem, jesteśmy proszeni o zainstalowanie najnowszego Adobe playera. Jednak to wcale nie jest aktualizacja znanego programu, ale złośliwe oprogramowanie, który zaczyna spamować naszych znajomych. I już po kilku minutach zaczyna rozsyłać linki z naszego profilu

 

Zanim więc klikniemy w cokolwiek warto pomyśleć. Jeżeli jednal nasze konto jest zainfekowane, to konieczne jest oprogramowanie antywirusowe, regularnie aktualizowane. Do tego najnowsza wersja przeglądarki i legalnego systemu.

Zobacz także: