Szukając pracy, czy też pracując, jednego możesz być pewien: nie tylko Twoi „przyjaciele” z Facebooka obserwują Twój profil. Zanim zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, jesteś już sprawdzony na Facebooku. Zobacz czego można dowiedzieć się o Tobie z Twojego profilu.

Nawet jeżeli jesteś oszczędny w opisywaniu swojego życia, to przecież wśród swoich znajomych masz kolegów z pracy, którzy chętnie dodają Twoje zdjęcia, oznaczając Cię na nich. Oczywiście zawsze możesz je usunąć, o czym niedawno pisaliśmy. I nawet jeżeli uważasz, że na Twoim profilu nie ma nic, czego jest się wstydzić, to pamiętaj, że można znaleźć tam więcej niż Ci się wydaje. I nie wszystkie z tych rzeczy są odpowiednie do upublicznienia w pracy.

Może nie podałeś swojego wieku, ale bardzo łatwo się tego dowiedzieć. Wystarczy spojrzeć na lata, w których uczęszczałeś do szkół czy na nazwy zespołów, których jesteś fanem. Twój przyszły szef może Cię szybciej ocenić po wieku niż Ci się wydaje i nawet nie zaprosić na rozmowę.

Każdy człowiek z chociaż minimalnym instynktem samozachowawczym wie, że mówienie w pracy o polityce, to nie jest dobry pomysł. Jednak zapewne wystarczy wejść na Twój profil, aby zobaczyć, że lubisz stronę jakiegoś polityka czy ugrupowania. A chyba nie chcesz, żeby Twój szef wiedział, że jesteś za legalizacją marihuany.

Po co masz chodzić do biura w garniturze, skoro każdy może zobaczyć zdjęcia jak w weekend paradujesz po domu w piżamie? Zamieszczanie zdjęć sprzed lat, kiedy na głowie było więcej włosów, a na wadze mniej kilogramów, też nie jest dobrym pomysłem. Każda taka informacja może po prostu wyglądać nieprofesjonalnie.

Zdjęcia z dzieciństwa, kiedy jesteś przebrany za Zorro, są oczywiście urocze, ale… dla Twojej mamy. Publikowanie ich na swoim profilu zawsze powoduje ryzyko, że staniesz się pośmiewiskiem biura.

Poglądy religijne są tylko i wyłącznie Twoją sprawą, ale to nie oznacza, że nie zostaną one wykorzystane przeciwko Tobie.   Zanim więc polubisz stronę swojego kościoła, zastanów się czy chcesz o tym dyskutować ze swoim szefem czy znajomymi w pracy.

I nawet jeżeli wydaje Ci się, że dobrze radzisz sobie w kontaktach towarzyskich w pracy, to przeglądnij listę swoich „zawodowych” znajomych. Być może mówi o Tobie więcej to, kogo nie masz w znajomych niż Ci się wydaje.

Bądź więc sprytny i pomyśl dwa razy zanim coś opublikujesz na swoim profilu.


Źródło: http://www.securitynewsdaily.com

Obrazek pochodzi z serwisu: http://www.securitynewsdaily.com

Zobacz także: