Grupa osób zarejestrowała w Warszawie firmę, która pod przykrywką działalności informatycznej, zajmowała się działaniami przestępczymi. Po założeniu dużej liczby profili na n-k, wysyłali do innych użytkowników spam zawierający odnośniki do stron, zawierających „różne usługi”.

Oszuści bardzo często żerowali na ludzkich uczuciach, przykładowo użytkownik po kliknięciu w link, mógł sprawdzić, czy jest chory, bądź też zobaczyć roznegliżowane zdjęcie swojej żony. Należało jedynie wysłać SMS pod wskazany na stronie numer. Informacji o kosztach wiadomości nie dało się znaleźć na stronie. (Koszt to 30 zł). Użytkownicy w informacji zwrotnej najczęściej otrzymywali informację, iż usługa jest chwilowa niedostępna.

Dodatkowo ilość spamu była tak duża, iż spowodowała zaburzenia w normalnym funkcjonowaniu strony. Po zgłoszeniu na policję przez administratora strony swoich zastrzeżeń, grupa oszustów postanowiła zmienić taktykę. Zaczęli oni rozsyłać korespondencję poprzez nowo zakładane konta użytkowników zagranicznych. Oszuści wyłudzili już co najmniej 2 mln złotych. Zatrzymano 6 osób, wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego, natomiast zarzuty wyłudzania pieniędzy, oszustwa komputerowego i zakłócenia pracy sieci postawiono 3 osobom.

Źródło: di.com.pl

Zobacz także: