Kolejny miły wieczór z laptopem, oglądamy ulubiony film, pijemy herbatę bądź kawę i nagle… Chwila nieuwagi i napój ląduje na naszym sprzęcie. Co powinniśmy zrobić?

Przede wszystkim nie należy wpadać w panikę tylko działać. Najbardziej podatne na uszkodzenia są w takim wypadku klawiatura i płyta główna. Naprawa tej ostatniej jest kosztowna (lub w grę wchodzi jedynie jej wymiana), więc liczy się szybkość. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych porad  „pierwszej pomocy” dla naszego laptopa zanim sięgniemy po środek ostateczny czyli wycieczkę do serwisu sprzętu komputerowego.

  • Należy odchylić ekran laptopa do tyłu i odwrócić klawiaturą do dołu. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej – jest szansa, że płyn nie zdąży dostać się do płyty głównej.
  • Wyłączyć zasilanie.
  • Wyjąć baterię z laptopa.
  • Pozostawić sprzęt w pozycji do góry nogami na najbliższe 24 godziny aby wysechł. Jeśli płyn był słodki i laptop się klei możemy spróbować go rozkręcić i wymyć wodą destylowaną.

Po przeprowadzeniu akcji ratunkowej możemy spróbować włączyć laptop – jeśli nie działa, najlepiej udać się z nim do serwisu.

I…najlepiej już więcej nie pić kawy nad laptopem:)


Źródło:

http://osnews.pl/

Zobacz także: