W czwartek hakerzy włamali się do sieci wewnętrznej firmy Adobe Systems. Łupem padło 2,9 mln klientów oraz kod źródłowy dla kilku produktów firmy. To wielki cios dla reputacji Adobe.

Z dostępnych informacji wynika że sieć firmy była dostępna dla włamywaczy już 2 miesiące temu. Napastnicy zdobyli dostęp do informacji o użytkownikach, w tym identyfikatory, hasła oraz numery kart kredytowych i debetowych. Firma nie określiła którzy użytkownicy programów padli łupem hakerów, ale zagrożeni mogą być użytkownicy takich programów jak Adobe Acrobat, ColdFusion oraz ColdFusion Builder.

Brad Arkin, dyrektor ds. bezpieczeństwa produktów i usług Adobe, wyjaśnia, że atak dotyczy zarówno informacji o klientach jak i nielegalnego dostępu do kodów źródłowych dla „wielu produktów Adobe.”

Adobe uspokaja, że dane użytkowników były zaszyfrowane i ciężko będzie włamywaczom je złamać. Jednak najciekawszym łupem hakerów może być kod źródłowy produktów Adobe, dzięki któremu napastnicy mogli stworzyć exploity zero-day.

Jeśli podałeś dane karty kredytowej za pośrednictwem ich strony, sprawdzaj historię transakcji na swoim koncie, a w razie nieznanych płatności poinformuj o tym swój bank.

Zobacz także: