W internecie pojawił się nowy wirus, który atakuje komputery pracujące na systemie operacyjnym Windows. Złośliwe oprogramowanie ukierunkowane jest na użytkowników korzystających z bankowości internetowej. mBank ostrzega swoich klientów o tym zagrożeniu.

 Klienci tuż po zalogowaniu do swojego konta w mBanku są ostrzegani przed nowym zagrożeniem. Zainstalowany na komputerze wirus potrafi zmienić wygląd strony. Użytkownicy logujące się do serwisu dostaje fałszywą informację z żądaniem zwrotu środków, które rzekomo zostały przesłane przez obcą osobę na jego konto.
Szata graficzna komunikatu oraz jego treść zostały przygotowane w taki sposób, aby nakłonić użytkownika do wykonania przelewu na zaprezentowany w wiadomości numer rachunku. Komunikat jest jednak przygotowany niedbale i roi się tam od błędów.

Nie wolno jednak dać się zwieść. Należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • – bank nigdy nie prosi o wykonanie przelewów testowych ani zwrotu środków na rachunki innych klientów, w szczególności bezpośrednio po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego lub podczas sprawdzania stanu konta i przeglądania historii operacji

– jeżeli coś budzi Twoje wątpliwości, to zgłoś to do swojego banku

Zawsze używaj legalnego i na bieżąco aktualizowanego systemu operacyjnego oraz programu antywirusowego i firewall.


Źródło: http://www.mbank.pl

Zdjęcie:  http://www.mbank.pl

Zobacz także: