W sobotę na Facebooku pojawiała się strona, która w ciągu zaledwie kilku godzin zdobyła ponad pięć tysięcy fanów. I pewnie zastanawiacie się co na niej jest takiego wyjątkowego? Otóż wystarczy jedno małe kłamstwo i tysiące ludzi są gotowi w nie uwierzyć. Jeśli więc polubiliście profil „Pierwsze 5000 osób dostaje Samsunga Galaxy III”, to przestańcie go „lubić” jak najprędzej.

Twórcy wspomnianej strony obiecują, że pięć tysięcy osób, które jako pierwsze polubią ten profil, dostaną za darmo telefon Samsung Galaxy III. Warunkiem udziału jest udostępnienie konkursowego zdjęcia i polubienie tej strony. Kolejnym warunkiem jest polubienie dwóch innych stron: „Tylko Dobry Rap” i „Pukałbym jak jehowy do drzwi ;D”. Ostatni warunek, to napisanie komentarza pod udostępnionym zdjęciem „me gusta”.

Profil ma już prawie pięć tysięcy fanów, nikt jednak nie wpadł na pomysł, aby zastanowić się skąd właściciel strony weźmie pięć tysięcy smartfonów dla swoich fanów. Jeżeli więc sami zastanawiacie się czy nie wziąć udziału w tej zabawie, to jasno i klarownia przypominamy, że taka  strona to nic innego jak farma fanów. Zabawa polega na tym, że taka strona bardzo szybko zdobywa „fanów”, którzy potem wraz ze stroną są sprzedawani w Internecie.

Nie klikajcie, nie udostępniajcie i już na pewno nie wypełniajcie żadnych formularzy na takich stronach. Bo  nie dość, że jest to jawne oszustwo, to na dodatek możecie stracić realne pieniądze.

Zobacz także: