Czas Świąt to okres przesyłania sobie wzajemnych życzeń za pomocą poczty elektronicznej. Często dostajemy kartki od nieznanych nam nadawców. Warto byłoby zwrócić uwagę, kto stoi po drugiej stronie tajemniczej kartki świątecznej.

Możemy się tego dowiedzieć, sprawdzając nagłówki wiadomości.

Nagłówki wiadomości rejestrują drogę wiadomości między różnymi serwerami. Nagłówek w pełnej postaci znajduje się w każdej otrzymywanej wiadomości.

Poniżej znajdują się zrzuty ekranu z  3 różnych programów pocztowych ukazujące jak sprawdzić nagłówki wiadomości. Na każdy z nich została wysłana wiadomość, zawierająca świąteczną kartkę  wysłaną z konta założonego na stronie wp.pl (wiadomość wysłana zarówno z Gmaila jak i z innych kont pocztowych wygląda identycznie.

W programie pocztowym Microsoft Outlook należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na otrzymaną wiadomość, następnie wybrać ‘Opcje wiadomości’.


W programie pocztowym IBM Lotus po otworzeniu wiadomości należy kliknąć w zakładkę ‘Widok’, a następnie wybrać opcję ‘Pokaż’ i ‘Źródło strony’.


W programie pocztowym Mozilla Thunderbird, po otworzeniu wiadomości należy kliknąć w zakładkę ‘Widok’, następnie  ‘Pokaż nagłówek’ oraz zaznaczyć opcję ‘Wszystkie’


Poniższy zrzut ekranu pokazuje w jaki sposób możemy sprawdzić nagłówki wiadomości na kontach pocztowych, poniżej przykładowo konto na Gmailu.

Konto założone na gazeta.pl wygląda tak samo.

Interesujące nas informacje:


Na koncie pocztowym założonym na interia.pl  aby dotrzeć do nagłówka wiadomości należy kliknąć w rozszerzenie przycisku znajdującego się obok tematu wiadomości.


Zobacz także: