Jak dać się oszukać na eBay’u

 

Dziewiętnastolatek z Wielkiej Brytanii, Peter Clatworthy, od jakiegoś czasu odkładał na wymarzoną konsolę Xbox One. Chciał nabyć to cacko już pierwszego dnia w wersji Day One Edition, która była dość trudna do dostania, a jej cena nie spadała poniżej 800 dolarów. Peter wynalazł jednak na eBayu aukcję, na której cena specjalnej edycji wynosiła „tylko”  735$.

Jednak nastolatek nie przeczytał dokładnie całego opisu aukcji, w którym, na samym końcu drobnym drukiem, napisane było, że przedmiotem aukcji jest ZDJĘCIE! Xbox One. Kiedy do Petera dotarła zamówiona paczka od razu zwrócił uwagę na to, że jest dużo mniejsza niż powinna być. Po otwarciu znalazł w niej wydrukowane w niskiej jakości zdjęcie Xbox One z napisem z drugiej strony kartki  „Dziękujemy za zakup”. Clatworthy zgłosił całą sprawę do eBaya i teraz wspólnie z serwisem aukcyjnym próbuje odzyskać pieniądze od nieuczciwego sprzedawcy.

O podobnych aukcjach słyszy się coraz częściej. Dlatego ZAWSZE trzeba przeczytać dokładny opis oferowanego przedmiotu, a także sprawdzić opinię innych użytkowników serwisu na temat sprzedawcy – zwłaszcza w okresie świątecznym, w którym liczba amatorów łatwego zarobku w Internecie może się znacznie powiększyć.

Zobacz także: