Jak powszechnie wiadomo, w sieci czyha wiele niebezpieczeństw, zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą jak je poprawnie identyfikować i jak się przed nimi bronić. Szczególnie na różnego typu ataki i wyłudzenia są podatne dzieci, które z natury w swoim wieku nie są podejrzliwe i traktują intencje innych osób w Internecie jako szczere.

Dlatego też powstała platofrma e-learningowa „Dziecko w Sieci” – projekt jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje przy współpracy z Fundacją Orange. Najmłodsi na platformie mogą znaleźć kursy przygotowane specjalnie dla dzieci, które uczą jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Przykładem może być tutaj kurs „Dbaj o Fejs”, który jest skierowany do gimnazjalistów. Uczy on zasad korzystania z internetowych społeczności oraz przestrzega przed narażeniem swojego wizerunku i prywatności w sieci.

Twórcy platformy również pomyśleli o rodzicach i nauczycielach. Przygotowali specjalne działy oraz kursy dla tych dwóch grup pokazujące zagrożenia, które na dzieci mogą czyhać w sieci oraz sposoby jak ich uniknąć oraz jak przestrzec przed nimi dzieci.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Dziecko w Sieci.

Zobacz także: