Szukasz miłości w sieci? Przestrzegamy przed zbytnim zaufaniem wobec nowo poznanych osób. Przedstawiamy dziś historię chłopaka, który dał się zwieść nowo poznanej dziewczynie. Coraz większym zagrożeniem w sieci jest wymuszenie przy pomocy kamery internetowej.

Wymuszanie przy użyciu kamery internetowej nie ma jednak nic wspólnego ze zboczeńcami, którzy zmuszają kobiety do obnażanie się przed kamerami. Tym razem, to mężczyzna padł ofiarą kobiety, która wymusiła od niego rozbierane zdjęcia. I gdyby nie fakt, że ktoś ucierpiał, to można by rzec, że to ciekawe odwrócenie ról.

Singapurska policja przestrzega przed kobietą, która wyszukuje swoje ofiary przy pomocy Facebooka i serwisu Tagged.com. Kobieta wypatruje sobie konkretne użytkownika, zaczyna z nim rozmowę i proponuje wspólny striptiz. Najpierw sama się rozbiera i zaprasza mężczyznę do tego samego. Wspólne rozbieranie się przed kamerą kończy się tym samym: kobieta wszystko ukradkiem nagrywa.

Następnie szantażuje swoją ofiarę i zmusza ją do opłacenia haraczu w zamian za to obiecuje, że nie udostępni krępującego filmu czy zdjęć. Singapurska policja donosi, że w ubiegłym roku aż pięciokrotnie wzrosła liczba tego rodzaju przestępstw.

Jak nie stać się bohaterem krępującego i erotycznego filmu? Kilka rad:
  • Nie ufaj obcym ludziom, zwłaszcza jeśli ktoś od razu obiecuje Ci, że jesteś miłością czyjegoś życia. Musisz to tylko udowodnić przez ściągnięcie spodni;
  • Nie stawiaj się w krępującej sytuacji. Nie rozbieraj się więc, a nie rób nic, co może Cię skompromitować. Zwłaszcza przed obcymi ludźmi.
  • Nigdy nie płać nikomu, kto chce od Ciebie wymusić haraczu. Od razu zgłoś to na policję.
  • Pamiętaj także, że przesyłanie jakichkolwiek danych z obcymi ludźmi może doprowadzić do zainfekowania Twojego komputera. A wtedy oszuści nie będą musieli zmuszać Cię do haraczu, sami wezmą sobie Twoje pieniądze z konta.

Staraj się więc uważać na siebie i mieć założone spodnie.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

Zdjęcie: kadr filmu  http://nakedsecurity.sophos.com

Zobacz także: