Lubisz technologiczne nowinki? Pewnie kiwnęłaś głową, więc jeśli do tego nie umiesz oprzeć się chęci piszczenia, kiedy widzisz różowy kolor, to mamy dla Ciebie świetną nowinę. Na rynku właśnie pojawił się pierwszy tablet, wyprodukowany specjalnie dla pań. Producent zachwala go jako idealny gadżet dla pań, które mogą sobie nie poradzić z obsługą iPada czy Kindla. I właśnie z myślą o użytkowniczkach wgrane są już aplikacje, które mają ułatwić kobietom życie.

Aplikacje dostępne na tablecie koncentrują się głównie wokół zagadnień związanych z gotowaniem, robieniem zakupów, dietą i modą. Producent nie założył, że kobiety będą chciały sprawdzać pocztę czy korzystać z innych aplikacji zazwyczaj dostępnych na tego typu urządzeniach. Wszak tablety obsługują już pięcioletnie dzieci, ale nie kobiety – im trzeba „specjalnego” sprzętu.

– Tablet jest już z wgranymi aplikacjami – wystarczy go włączyć i korzystać z przepisów czy ćwiczeń jogi – tłumaczy Mani Nair, zastępca dyrektora marketingu w firmie Eurostar Group, która wyprodukowała tablet. – To czyni z ePad Femme  świetny gadżet dla kobiet, które mogą mieć problemy z samodzielną instalacją aplikacji – dodaje Nair.

Tablet adresowany jest dla kobiet z Bliskiego Wschodu, jednak producent zupełnie nie rozumie ich potrzeb. Eman Al Nafjan, arabska blogerka, kpi z pomysłu firmy Eurostar. – Większość kobiet ma technologiczne nowinki w jednym palcu. Kobiety w krajach takich jak Arabnia Saudyjska nie mogę przebywać poza domem bez męskiego opiekuna, więc zostają w domu. Przez to mają wiele czasu na używanie technologicznych gadżetów, a to przekłada się na świetne radzenie sobie z tabletami czy innymi gadżetami. Tablet ePad Femme nie jest nam potrzebny – tłumaczy Nafjan.

Potencjalne klientki mają w nosie różowy gadżet uczący je gotować i dbać o linię. Dobitnie pokazuje to komentarz na stronie producenta zamieszczony powyżej.

ePad Femme to różowy tablet, jego parametry to: 9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci na dane, czytnik kart microSD, wideokamerę, Wi-Fi oraz baterię o pojemności 4200 mAh.

Tablet pracuje w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, kosztuje 190 dolarów.


Źródło: http://mashable.com

Zdjęcie: http://www.facebook.com

Zobacz także: