Miejcie się na baczności jeśli ktoś z Waszych znajomych umieści na swoim profilu link do filmiku o Rihannie. Po Facebooku krąży zawirusowany link do erotycznego nagrania z Rihanną w roli głównej.

Dział bezpieczeństwa Facebooka zablokował część z linków, które są umieszczane w tej wiadomości, ale oszuści wciąż używają nowych.  W przeszłości tego rodzaju oszustwa wykorzystywane były do zarabianie pieniędzy przez przekierowywanie ruchu na strony z reklamami. Jednak klikając tego rodzaju linki narażamy także swój komputer na infekcję złośliwym oprogramowaniem.

Filmik nazywa się „[VIDEO] RIHANNA SEX Nagranie Straciłem cały szacunek po obejrzeniu tego filmu >> [LINK]” Z takim tytułem nie ma co się dziwić, że link rozprzestrzenia się z prędkością błyskawicy.

Wiadomości ze złośliwym oprogramowaniem są specjalnie tak konstruowane, żeby ciekawscy użytkownicy w nie klikali. Zawsze więc dotyczą szokujących wydarzeń, seksu czy znanych osób. Jeśli więc zobaczycie link do szokującego materiału u swoich znajomych nie klikajcie go, najlepiej także ostrzec innych przed popełnianiem takich błędów.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

Zdjęcie: http://www3.iconcerts.com

Zobacz także: