Po burzy w mediach, jaka wybuchła zaraz po tym kiedy wyryto nową opcję automatycznego wykrywania twarzy, Facebook wreszcie wziął udział w dyskusji. Przeprasza, że o jej włączeniu internauci nie zostali poinformowani.

Nowa opcja została wprowadzona pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz ją uruchomiono i domyślnie ustawiono jako aktywną na koncie każdego użytkownika. Przedstawiciele kompanii Marka Zuckerberga przyznali, że użytkownicy powinni zostać odpowiednio wcześniej poinformowani o procesie wdrażania nowych rozwiązań oraz obiecali, że nowa opcja nie będzie działać w przypadku nowo dodanych zdjęć.

Dla porównania jedna z ostatnio dodanych opcji, „Miejsca”, umożliwiająca lokalizację danego użytkownika była dostępna tylko wtedy, kiedy internauta sam zmienił swoje ustawienia prywatności. Dlaczego w tym wypadku ten system nie zadziałał i osoby zainteresowane dowiedziały się z mediów o całym zamieszaniu?

Przedstawione zdarzenie doskonale wpisuje się w dyskusję poświęconą ochronie prywatności na Facebooku. Zdecydowana postawa internautów wywołała reakcję społecznościowego giganta. Dlatego warto znać swoje prawa i umieć o nie walczyć.

Nie wiesz jak wyłączyć opcję automatycznego wykrywania twarzy na Facebooku?
Sprawdź: „Jak nie zostać mistrzem drugiego planu?”


Źródło:

http://news.sky.com/

Zobacz także: