a Facebooku pojawiły się profile oferujące telefony Samsunga i iPhony. Twórcy tych stron zapewniają, że wystarczy polubić ich stronę i udostępnić ich wpis, aby mieć szansę na telefon. Profile zdążyły zebrać tysiące fanów. Jeśli więc jesteście fanami wspomnianych profili, przestańcie to robić.

Facebookowe profile z telefonami zaczęły działać w niedzielę. Jedynymi informacjami umieszczonymi na profilach była informacja o konkursie. Na każdym z nich jest informacja, że do wygrania jest kilkaset telefonów, „które z powodu braku ofoliowania nie mogą być wystawione na sprzedaż”. Aby wziąć udział w zabawie należy polubić fanpage, udostępnić wpis i napisać w komentarzu kolor telefonu. Użytkownikom nie obiecywano jednak, że dostaną telefony, a jedynie że  „zostaną wylosowani”.

Osoba odpowiedzialna za stworzenie stron ma kilka możliwości, aby zarobić na naiwności użytkowników. Strony zapewne zostały stworzone, aby zbudować sobie farmę fanów, którą może odsprzedać w Internecie albo przesłać z niej ruch na inny fanpage lub zewnętrzną stronę. A na takiej stronie zamieścić np. dużo niewielkich reklam, za których wyświetlenie dostanie pieniądze.

Warto więc zastanowić się nad klikaniem na Facebooku, bo na pewno nie dostaniemy telefonu, a możemy stracić.

Zobacz także: