Kradzież telefonu nie należy do przyjemnych wypadków. Jeśli jednak już nas to spotkało, powinniśmy szybko działać. Dlatego warto znać swój IMEI.

International Mobile Equipment Identity (IMEI) to 15-cyfrowy unikatowy numer seryjny, który identyfikuje każdy telefon komórkowy. Aby go wyświetlić, trzeba wybrać *#06# na klawiaturze telefonu. Ze względów bezpieczeństwa warto ten numer gdzieś zanotować.

Jeżeli nasz telefon zostanie zgubiony lub skradziony, właśnie dzięki IMEI można go zidentyfikować, nawet jeśli używana jest już nowa karta SIM. Nasz operator telefonii komórkowej po wypełnieniu przez nas wymogów formalnych jest zobowiązany do zablokowaniu podanego numeru IMEI

Dzięki temu nie będzie możliwe korzystanie z naszego telefonu w innej sieci komórkowej, bowiem operatorzy GSM są zobowiązani nie tylko do niezwłocznego blokowania numeru IMEI skradzionego aparatu, ale również do informowania pozostałych operatorów o tym zdarzeniu.

Prośbę o zablokowanie IMEI w jednym z autoryzowanych punktów sprzedaży sieci obsługującej telefon należy poprzedzić zgłoszeniem kradzieży na policję.


Źródło:

http://www.blokada.pl/

Zobacz także: