Brytyjska firma ubezpieczeniowa LV przygotowała raport dotyczący kradzieży telefonów. Z ustaleń wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat aż o 25 proc. wzrosła liczba kradzionych telefonów. W samej tylko Wielkiej Brytanii kosztowało to użytkowników ponad 37 milionów funtów. Co więcej, policji udało się odzyskać tylko jeden procent skradzionych telefonów. Nie ma więc co liczyć na odzyskanie telefonu, lepiej jest zabezpieczyć się przed jego kradzieżą. Przedstawiamy sposoby, jak ustawić swój telefon, aby móc zlokalizować jego położenie w przypadku kradzieży czy zgubienia.

Zakup smartfona to spory wydatek. Stąd też ich popularność wśród złodziei. Najnowsze telefony są jednak wartościowe nie tylko ze względu na ich wartość rynkową, ale także z powodu danych na nich przechowywanych.

Użytkownicy iPhonów, telefonów z Adroidem czy telefonów z Windowsem mają różne możliwości zabezpieczania swojej własności. Warto więc wcześniej dowiedzieć się jak chronić swój telefon. I tak użytkownicy iPhone mogą skorzystać z oprogramowania „Find my iPhone”. Właściciele telefonów z Androidem mogą liczyć na pomoc różnych aplikacji np. Sophosa „Mobile Security”.

Zanim więc stracisz swój telefon, dowiedz się jakie ma zabezpieczenia od producenta i co możesz zrobić, żeby chronić swoją własność.

Zebraliśmy informacje o najpopularniejszych modelach smartfonów. Podpowiemy jak można je namierzyć zdalnie, wykasować czy zablokować.

iPhone – telefon można śledzić zdalnie, ważne jest jednak zainstalowanie aplikacji „Find my iPhone”. Producent szczegółowo tłumaczy jak należy to zrobić.  Po synchronizacji konieczne jest jednak zmiana ustawień. Okazuje się bowiem, że usunięcie z telefonu tej aplikacji uniemożliwia jego namierzenie.  Aby jednak się przed tych chronić, należy zmienić swoje ustawienia w następujący sposób: wejdź w ustawienia -> ogólne-> ograniczenia-> ustaw kod blokady-> potwierdź kod blokady-> zablokuj możliwość usuwania programów i wyłączenia lokalizacji telefonu.

Samsung – producent daje możliwość dokładnego namierzenia sprzętu. Wystarczy się zarejestrować. Następnie należy wybrać model telefonu i kraj jego użytkowania i już nasz telefon jest bezpieczniejszy.

Nokia – w telefonach tego producenta należy zmienić ustawienia, które później umożliwią namierzenie telefonu. Producent podaje szczegóły na swojej stronie.

HTC – w tym przypadku także istnieje możliwość zdalnego zablokowania telefonu, ale dotyczy to nowszych wersji. Sprawdź więc czy Twój telefon obsługuje nową funkcję HTC. Jeśli nie możesz z niej skorzystać, zaloguj się do Google Play, gdzie możesz znaleźć darmowe aplikacje.

Windows Phone – telefony z tym oprogramowaniem także można wcześniej zabezpieczyć. Na tej stronie można zablokować zdalnie telefon a także go namierzyć. 

Chroń się jednak przed kradzieżą. Nie obnoś się ze swoim drogim sprzętem, zwłaszcza w tłumie. Słuchawki schowaj pod ubranie – po co pokazywać gdzie trzymasz smartfona i tym samym ułatwiać kradzież?

Chroń swojego smartfona przy użyciu kodu PIN. Ustaw także hasło, kiedy telefon nie jest używany przez kilka minut.


Źródło: http://nakedsecurity.sophos.com

http://blogs.channel4.com

Zdjęcie: http://polki.pl

Zobacz także: