Na nietypowe oświadczyny zdecydował się gracz posługujący się nickiem EquinnoxX – postanowił zhakować „Contrę” – bardzo znaną i popularną na przełomie lat 80./90. grę na Nintendo – nagrodą za przejście tej strzelanki było serce romantycznego gracza.

EquinnoxX zmodyfikował kartridż „Contry” w dość specyficzny sposób. Jak to opisał „Zhakowałem Contrę, ponieważ moja wybranka była tego warta” 🙂

Wielu z Was zapewne będzie interesował bardziej aspekt techniczny niż romantyczny.

Equinnox kupił kartridż z grą Contra, rozebrał go, przeedytował pliki, wgrał na nową pamięć i przylutował ją do kartridża.

Jak widać dla zakochanego gracza nie ma przeszkód nie do pokonania – jak sam pisał: „Właściwie nie miałem wiedzy jak Nintendo działało „od środka”. To był spontaniczny eksperyment na zasadzie prób i błędów”.

Equinnox zmienił nazwy graczy na imiona zakochanej pary oraz wgrał nowy komunikat, który pojawia się po przejściu całej gry.

Wybranka jego serca, Amy, musiała być dość zręcznym graczem, gdyż, jak zapewne wielu z Was wie, przejście całej Contry do najłatwiejszych nie należy i trzeba na to poświęcić przynajmniej kilkadziesiąt minut.

Wniosek jest dość prosty – warto czasami pomyśleć nad nietypowym sposobem oświadczyn dla swojej wybranki serca, a na pewno zostanie to przez nią docenione i zapamiętane na całe życie. Poza tym można zdobyć sławę w Internecie 😉

Źródło zdjęć i newsa: imgur.com

Zobacz także: