Dwa amerykańskie giganty – Google i NSA prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie podjęcia współpracy, polegającej na wzajemnej wyminie informacji. Wszystko to, aby w przyszłości uniknąć podobnych ataków, jakie miały miejsce chociażby w grudniu 2009 roku.

Jak nieoficjalnie podaje gazeta The Washington Pot, według wstępnych ustaleń Google będzie przekazywać NSA część gromadzonych przez siebie danych (z wyjątkiem jednak szczegółów wyszukiwania i danych dostępu do kont pocztowych). Ma to pomóc agencji w zwalczaniu ataków na sieci i infrastrukturę informatyczną,  a także w ocenie czy koncern stosuje właściwe środki bezpieczeństwa i wskazać ewentualne luki. Analiza ma być oparta o dotychczas przeprowadzone ataki.

To nie pierwszy przypadek współpracy NSA z firmami sektora IT – w 2007 r. Agencja pomogła już Microsoftowi w opracowaniu zabezpieczeń systemu Windows Vista, a w ubiegłym roku wraz z przedstawicielami ponad 30 innych firm i organizacji wspólnie opracowali raport o najpoważniejszych i najbardziej niebezpiecznych błędach popełnianych przez programistów.

Źródło: www.pcworld.pl

Zobacz także: