Oficjalnie od wczoraj można uruchomić na naszym koncie na Facebooku nową funkcję. To „oś czasu” – Facebook Timeline.

Nowa funkcja zupełnie przebudowuje profil użytkownika. Pozwala wyświetlać w porządku chronologicznym nasze zdjęcia, opisy, komentarze, informacje o tym, kogo lubimy i co się nam podoba. Mamy również możliwość publikowania „Wydarzeń z życia”, gdzie można zamieścić informację np. … o stracie bliskiej osoby. Więcej informacji o nowej usłudze można znaleźć pod linkiem: http://www.facebook.com/about/timeline.

Przykładowy profil z włączoną funkcją Timeline wygląda następująco:

źródło obrazka: www.chip.pl

Oczywiście, nowa propozycja dla użytkowników Facebooka już wywołuje sporo kontrowersji. Z jednej strony funkcja pozwala uporządkować pewne treści w naszym profilu, wrócić do wspomnień, ale z drugiej przekazać takie informacje o nas, do których nie zawsze chcielibyśmy się przyznawać. W końcu każdy z nas się zmienia, mamy inne poglądy, znajomości.

Nie da się ukryć, że Timeline bardziej ingeruje w naszą prywatność, zachęca do dzielenia się coraz to bardziej osobistymi informacjami o naszym życiu. Nie oznacza to jednak, że nie warto tej funkcji wypróbować czy jej używać – wystarczy odpowiednio ustawić opcje prywatności, aby filtrowały treści, którymi chcemy się dzielić. Jeśli zdecydujemy się na aktywację Timeline, mamy 7 dni na określenie jakie informacje i komu chcemy przekazywać.


Źródła:

http://www.tgdaily.com/

http://www.chip.pl/

Zobacz także: