W związku ze zbliżającą się datą ślubu – 29 kwietnia – księcia Williama i Kate Middleton, w Internecie pojawiło się mnóstwo złośliwych linków i reklam tematycznie związanych z tym wydarzeniem.

GFI Labs Blog ostrzega, że wyszukiwanie stron związanych z jednym z najważniejszych wydarzeń w Wielkiej Brytanii w obecnym czasie może się zakończyć odesłaniem na stronę oferującą fałszywy program antywirusowy „XP Antispyware”.

Jeśli pokusimy się ściągnąć taki program i przeskanować nasz komputer w poszukiwaniu wirusów, okaże się, że jest on silnie zainfekowany a my otrzymamy listę rzekomych wirusów, które się na nim znajdują. Gdy spróbujemy je usunąć, pojawi się informacja o konieczności kupienia tego programu. Oczywiście, nie są to żadne wirusy, ale pliki systemowe – jeśli je usuniemy, nasz system operacyjny przestanie działać poprawnie.

W związku z powyższym internautom zaleca się wzmożoną ostrożność w wyszukiwaniu informacji na stronach, które oferują niezaufane połączenia, klikaniu na podejrzane banery, linki, reklamy. Jeśli zaś zależy nam na uzyskaniu frapujących nas informacji, lepiej korzystać z oficjalnych serwisów informacyjnych.


Przykładowa, podejrzana strona WWW


Źródło:

http://www.net-security.org/

Obrazek pochodzi ze strony: http://sunbeltblog.blogspot.com/

Zobacz także: