Firma PandaLabs przypomina, że jak co roku cyberprzestępcy bez wątpienia wykorzystają fakt Walentynek, aby rozpowszechniać w sieci liczne zainfekowane maile, pod pretekstem wysyłania romantycznych kart z życzeniami.

Obecnie coraz popularniejszym narzędziem ataków stają się portale społecznościowe.  Kanały jak Facebook czy Twitter zapewniają bowiem dostęp do milionów internautów.

PandaLabs na swoich stronach internetowych opublikowała także kilka wskazówek jak nie paść ofiarą złośliwego oprogramowania, czyli przede wszystkim nie otwierać wiadomości i załączników od nieznanych nadawców.

Zwrócono przy okazji uwagę na problem szeroko rozpowszechnionej w środowisku cyberprzestępczym socjotechniki, czyli uzyskiwania poufnych danych od użytkowników Internetu, poprzez nakłonienie ich różnymi metodami do wykonania szeregu czynności.
Zdaniem dyrektora technicznego PandaLabs „Ciągłe stosowanie inżynierii społecznej przez cyberoszustów świadczy o skuteczności w infekowaniu użytkowników, jaką zapewnia ta technika. W przeciwnym razie przestano by ją stosować”.

Źródło: www.osnews.pl

Zobacz także: