Już niedługo na ulice polskich miast wjadą czarne samochody wyposażone w kamery. Bynajmniej nie będą to wołgi. Google wprowadza swój produkt Street View do Polski.

Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, dostępna od 2007 roku, która zapewnia 360° panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części danego miasta. Początkowo dotyczyła kilku amerykańskich miast; obecnie w Sieci możemy oglądać zdjęcia wysokiej jakości z rożnych miejsc na siedmiu kontynentach. To doskonała metoda na promocję swojego kraju czy miasta w Sieci, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Ponieważ już niedługo ta usługa będzie dotyczyć Polski, Google zaprasza nas do wzięcia udziału w plebiscycie na fotograficzną wizytówkę naszego kraju – miejsca, które chcemy promować ze względu, np. na jego walory przyrodnicze.  Swoje propozycje można przesyłać do 31 maja. Więcej informacji wraz z formularzem kontaktowym można znaleźć pod linkiem: https://services.google.com/.

Usługa Street View, pomimo niewątpliwych korzyści jakie ze sobą niesie, wywołuje również sporo kontrowersji w kwestiach związanych z prywatnością. Dlatego też w celu uzupełnienia wiedzy i szerszego spojrzenia na problem polecamy lekturę dotyczącą polityki prywatności firmy Google: http://maps.google.pl/.


Źródło:

https://services.google.com/

Zobacz także: