Użytkownicy portalu Nasza Klasa po raz kolejny znaleźli się na celowniku cyberprzestępców, poinformowało laboratorium antywirusowe firmy ESET. Oszuści za pośrednictwem fikcyjnych kont rozsyłają wiadomości zachęcające do odwiedzenia witryny, w której można obejrzeć zdjęcia i filmy jednej z użytkowniczek serwisu za symboliczną złotówkę.

Zaciekawieni internauci, którzy podążą za wskazówkami i chcą obejrzeć kuszące zdjęcia/filmy muszą jednak najpierw pobrać program GoD, polecany rzekomo przez kilka serwisów downloadowych i jedną z gazet (tytuł zbliżony do jednego z magazynów komputerowych). Oczywiście pobranie programu możliwe jest dopiero po zapłacie symbolicznej złotówki, która jeśli zwrócimy uwagę w regulaminie, w rzeczywistości wzrasta do kwoty 10,98 zł lub nawet 23,18 zł brutto! Koszt ten uzależniony jest bowiem od wybranego numeru, o czym możemy dowiedzieć się czytając dalej regulamin.

Mimo, iż Nasza Klasa błyskawicznie zareagowała na próbę oszustwa i zablokowała konto, z którego rozsyłano do użytkowników serwisu wspomniane wiadomości, to ESET przestrzega jednak przed kolejnymi próbami, jakie z pewnością podejmą spamerzy.

Źródło: www.chip.pl

Zobacz także: