Oferta Google, dotycząca wypłaty 25 dolarów użytkownikowi za udostępnienie swojej prywatności, jest rozchwytywana jak świeże bułeczki.

W ramach nowego projektu firmy Google, Screenwise, użytkownik otrzyma wynagrodzenie jeżeli zainstaluje wtyczkę do swojej przeglądarki, która będzie zbierała informacje o tym, z jakich stron internetowych korzysta. Oprócz tego Knowledge Networks, partner Google, przygotował karty upominkowe do Amazon.com o wysokości 5$ dla wszystkich, którzy wezmą udział w programie. Mało tego, co każde trzy miesiące, jeśli użytkownik nadal będzie udostępniał swoje dane, będzie otrzymywał kolejny bon o wartości 5$.

Oprócz informacji o stronach, które dany użytkownik odwiedza, będą również pobierane jego dane osobowe, które będą udostępniane osobom trzecim, np. firmom reklamowym (tu warto zapoznać się z nową, już budzącą zastrzeżenia, polityką prywatności Google, która od marca wchodzi w życie).

Skoro jest tak duże zainteresowanie samym programem, który może wzbudzać kontrowersje, warto zadać sobie pytanie ile dzisiaj jest warta nasza prywatność?


Źródło:

http://www.tgdaily.com/

 obrazek pochodzi ze strony: http://manageria.gazeta.pl/

Zobacz także: