Wyniki wyborów prezydenckich w Rosji nie były niespodzianką. O możliwych atakach DDoS w związku z tym wydarzeniem pisał Jewgienij Kasperski na swoim blogu pod koniec lutego. Witalij Kamliuk zaś, ekspert Kaspersky Lab, starał się prześledzić, czy te obawy były słuszne.

4 marca k. godz. 21:00 [w Polsce to godz. 19:00, przyp. tłum.] w mediach rosyjskich pojawiła się informacja, że serwery odpowiedzialne za transmisję online informacji z lokali wyborczych zarejestrowały ataki pochodzące z innych państw. Nie podano jednak o jaki rodzaj ataku chodziło. System monitoringu Kaspersky Lab tej informacji nie potwierdził.

Zaobserwowano natomiast k. godz. 22:30 czasu moskiewskiego ataki typu DDos na serwery webvybory2012.ru i Centralnej Komisji Wyborczej FR – cikrf.ru. Obie strony są już dostępne.

Aktualne informacje dotyczące innych możliwych ataków będą na bieżąco publikowane na stronie Kaspersky Lab [link do strony w języku polskim: http://www.viruslist.pl/; tłumaczenie wiadomości z języka rosyjskiego może zostać opublikowane z pewnym opóźnieniem].


Źródło:

http://www.securelist.com/ru

zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.pap.pl/

Zobacz także: